O MNIE

Moją pasją jest wspieranie budowania zdrowia i równowagi człowieka. Podchodzę do tego tematu zarówno w zakresie zdrowia fizycznego jak i w ujęciu równowagi mentalnej.

Wiem, że te obszary przenikają się i uzupełniają wzajemnie, dlatego tylko zrównoważona praca nad każdym z nich przynosi długotrwały korzystny efekt. Tak jak ból, dyskomfort lub choroba wpływają bezpośrednio na nasze samopoczucie i myślenie, tak nasze myśli i emocje odzwierciedlają się bezpośrednio w naszym ciele.

Pracuję  wspierając moją wiedzą i doświadczeniem na temat żywienia i zdrowia. Hipnoterapię
i coaching łączę z doświadczeniem w zakresie dietoterapii, całość uzupełniam wiedzą Totalnej Biologii, aby jak najskuteczniej pracować nad pełnym zrozumieniem występujących objawów
i dotrzeć do rozwiązania konfliktu.

Coaching zdrowia to praca nad analizą nawyków oraz tych aspektów psychiki, które wpływają na jakość naszego życia w ujęciu całościowym. Celem jest pokonanie wewnętrznych
i zewnętrznych blokad, skoncentrowanie się na odszukaniu pierwotnej przyczyny problemu, która tkwi w psychice. Ból, napięcia w ciele, różnego rodzaju dolegliwości to pierwotny sposób komunikacji naszej podświadomości o jej potrzebach. O tym, że nasze działania lub właśnie ich brak powodują szkodę. Ciało jest lustrem naszego życia wewnętrznego, na które wpływa nasze bliższe i dalsze otoczenie zgodnie z zasadą „co wewnątrz, to na zewnątrz”. Co robisz, co myślisz, co czujesz – wszystko to kształtuje zdrowie. Wspieram w  zmianie negatywnych przekonań
i uwolnieniu emocji, które spowodowały negatywny objaw (chorobę, uzależnienie, fobię, bezsenność itp) stosując dla każdego zawsze indywidulane podejście. Coaching to szczególnego rodzaju rozmowa, która mając na uwadze konkretny cel, poprzez zadawanie odpowiednich pytań zachęca do refleksji, naprowadza do rozwiązania problemu, motywuje do zmiany oraz scalenia się z tym co nowe i korzystne. Podczas coachingu i konsultacji ustalamy również najlepszą drogę prowadzącą do odbudowania zdrowia, właściwego odżywienia i nawodnienia ciała, oczyszczenia i przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej. Opracowujemy indywidualnie dobraną dietę i aktywność fizyczną z jednoczesnym procesem uświadomienia błędów żywieniowych i niekorzystnych nawyków. Ważny jest dla mnie element edukacji Pacjenta i (jeśli tylko to możliwe) wprowadzania zmian na drodze ewolucji nie rewolucji. Dopasowuję tempo zmian do indywidulanych możliwości Pacjenta, tak aby stały się one jego nową naturą.

W swojej praktyce stosuję pracę z podświadomością, którą uważam za bardzo skuteczną
i szybką formę terapii,  w celu bezpośredniego dotarcia do źródła problemu oraz przepracowania go na tym poziomie w zakresie emocjonalnym. Stres, kumulowane przez lata emocje lub brak pozytywnych emocji leżą u podstaw konfliktu wewnętrznego, który może przejawić się m.in.  jako choroba, zaburzenie odżywiania lub uzależnienie. Wszelkie nagłe, traumatyczne zdarzenia, przeżyte w izolacji są również powodem wewnętrznego konfliktu, który manifestuje się jako ból, dyskomfort, który ostatecznie może zakończyć się chorobą. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie co jest powodem choroby i uzdrowienie tej sytuacji. W pracy w podświadomości również kieruję się wiedzą z Totalnej Biologii, Medycyny Germańskiej i Nowej Biologii, które ułatwiają mi prowadzenie terapii w odpowiednim kierunku.

W pracy zawsze kieruję się holistycznym podejściem do zdrowia i równowagi. Celem jest zawsze przywrócenie pełni nie tylko zdrowia fizycznego, ale również emocjonalnego, duchowego
i społecznego.

Dr inż. Agnieszka Gębusia

Specjalistka z zakresu żywienia człowieka, posiada stopień doktora w dyscyplinie technologii żywności i żywienia

Mistrzyni praktyk NLP

Coach i Trener, szkoleniowiec i wykładowca

certyfikowana hipnoterapeutka Polskiego Instytutu Hipnozy (Praktyk i Master Hipnozy i Hipnoterapii)

Praktykuje holistyczne podejście do zdrowia, stworzyła metodę pracy łączącą hipnoterapię  z metodami coachingowymi i Totalną Biologią, uzupełniając je dietoterapią i przywracaniem równowagi ciała. Całość jej praktyki służy odbudowie równowagi duchowej, mentalnej i fizycznej.

Wykształcenie akademickie:

mgr inż. – specjalizacja: zarządzanie jakością wyrobów

mgr inż. – specjalizacja: żywienie człowieka

dr inż. – dyscyplina: technologia żywności i żywienia

Kursy, certyfikaty, szkolenia

Certified Practitioner of NLP Classic Code; Polska Akademia NLP + International Trainers Academy of NLP (Issue No: T3079)

Hipnotyczny Transcamp, Polska Akademia NLP, nr licencji T235

Master NLP; Polska Akademia NLP, Nr licencji: T235

Coach i trener, Polska Akademia NLP, Nr licencji: T235

Zaawansowana Hipnoza i Hipnoterapia, Dagmara Konopacka (Członek British Association of Hypnotherapy) i Piotr Matejuk (certyfikowany hipnoterapeuta MEN)

Certyfikowany Praktyk Hipnozy, Polski Instytut Hipnozy; Christopher Caress + Dagmara Konopacka

Certyfikowany Master Hipnozy i Hipnoterapii, Polski Instytut Hipnozy; Nr członkowski: 17052

Recall Healing  – ukończone szkolenie 1 stopnia